Świat jest pełen atomów

"Był sobie raz pewien atom. Świat jest pełen atomów. Wszystko zrobione jest z atomów: atomy są bardzo malutkie i kiedy się łączą, tworzą cząsteczki, z których z kolei powstają wszystkie rzeczy jakie znamy. Mama zrobiona jest z atomów. Mleko zrobione jest z atomów. Kobieta zrobiona jest z atomów. Powietrze zrobione jest z atomów. Z atomów jesteśmy i my. Gdy atomy są razem w harmonii, wszystko układa się wspaniale."

 

Zainspirowane "Trzema opowieściami" Umberto Eco opowiadanie o tym, że każdy z nas jest odrębną planetą, z lękami i potrzebami. Czasem próbujemy układać wszechświat wedle własnego uznania, ignorując pragnienia innych, czasem jesteśmy w tym wszechświecie zupełnie sami, czasami pędzimy nie wiadomo gdzie. Jak jest na mojej planecie? Na to pytanie starali się sobie odpowiedzieć twórcy spektaklu - uczestnicy zajęć Pogotowia Teatralnego.

Metaforyczna podróż przez galaktyki na spotkanie własnego ja.

spektakl inspirowany "Trzema opowieściami" Umberto Eco.

opieka reżyserska:Magda Drab , Katarzyna Kaźmierczak.

Muzyka- Albert Pyśk.

wizualizacja- Magda Drab.

Występują członkowie grupy Pogotowie Teatralne: Małgorzata Kubiczek, Ewa Wiśniewska, Danuta Kobiak , Darek Garmada, Bartłomiej Szczesiak.

 

Spektakl zagraliśmy na Międzynarodowym Biennale „Terapia i Teatr” w Łodzi, podczas Dnia Słonecznika w Polkowicach, podczas Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie w Teatrze BOTO w Słupsku oraz w Teatrze Starym w Bolesławcu.