Wypożyczalnia skrzydeł

Nasze stowarzyszenie działa w Legnicy i okolicach oraz okazjonalnie wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni, gdzie zostaniemy zaproszeni. Możemy poprowadzić różnego rodzaju warsztaty teatralne, arteterapeutyczne czy psychologiczne. Jesteśmy otwarci na pracę z ludźmi od lat 6 do 100… Z różnych miejsc, środowisk, grup, także tych marginalizowanych. Często kończymy pracę warsztatową pokazem pracy uczestników, etiudą teatralną, filmem czy happeningiem. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i nie boimy się wyzwań. Skontaktuj się z nami!

Poniżej przedstawiamy przykładową propozycję warsztatów. 

„Wypożyczalnia skrzydeł”- cykl zajęć teatralnych zakończony happeningiem.

 

”Wypożyczalnia skrzydeł” to wydarzenie mające dawać wiarę w wyjątkowość każdego z uczestników również w to , że w naszych umysłach i naszych rękach jest moc,  która dzięki niewielkiemu wysiłkowi, może zbliżać nas do marzeń i do siebie.

Chcemy wprowadzić uczestników w „świat teatru” gdzie jest magia, różnorodność, można dać upust wielu emocjom. W zajęciach twórczych wszystko jest możliwe; można na chwilę stać się kimś innym, zapomnieć o problemach, lub wręcz przeciwnie – w twórczy sposób opowiedzieć o nich.

 

Symboliczna „Wypożyczalnia skrzydeł” to miejsce w którym można pielęgnować marzenia, liczyć na dobrą radę i wsparcie. Skrzydła, to symbol zasobów, możliwości i marzeń. Mówi się przecież, że coś lub ktoś nas „uskrzydla”, że z jakiegoś powodu „wyrastają skrzydła”, mówi się też „bujać w obłokach”, „obrastać w piórka” ale też… podciąć skrzydła….

 W programie przewidujemy; zabawy teatralne, plastyczne- tworzenie własnych skrzydeł , konkursy. Zakończymy wszystko wspólnym happeningiem.

Mamy nadzieję ze dzieci i młodzież przylecą na nasze zajęcia „na skrzydłach”,  a już na pewno wrócą z nich uskrzydlone.